Avató vizsga Minden, amit az "Avató-vizsgá"ról tudni kell
Tudnivalók: Az Avató vizsga célja, hogy segítsen a fiatal lényeknek felkészülni a Birodalomban rájuk leselkedő veszélyekre. Mint a legtöbb vizsga, ez is két részből áll:
-
Elméleti rész, amit minden csikónak/kölyöknek el kell sajátítania (alap követelmények)
-
Gyakorlati rész, amin minden csikónak/kölyöknek részt kell venni és teljesíteni kell. Ezt a késöbbiekben Szerepen fogjuk megejteni.
Egyéb: csak az erre kinevezett felnőtt, jól képzett és tapasztalt lények járhatnak el a vizsgáztató személyeként!
Azok a lények, akik felnőttként érkeznek Birodalmunkba, természetesen nem kötelesek letenni a vizsgát, de célszerű megtanulniuk a megadott leckéket, hogy ne legyenek kevésbé talpraesettek a Birodalomban, mint majd a fiatal, frissen levizsgázott lények. Az újonnan érkező fiatal lények kötelesek letenni a vizsgát.
A vizsga letevése kihagyhatatlan, ugyanis ez fog sok mindent engedélyezni, pl.: a vizsga szükséges a házasságkötéshez, párbajokhoz...
Most pedig lássuk az elméleti tudnivalókat, mindenki számára, fajtától és kortól függetlenül!
- kitartás (5nap)
- kézhez szokás (4nap)
- tündér jelenlétének elfogadása (3nap)
- kitörések szabályozása (7nap)
- az Elem fogalma (4nap)
- a Mágia alapjai (7nap)
- (idegen) mágia felismerése (6nap)
Ha ezeket megtanulta a növendék, lehet jelentkezni a vizsgára (továbbra is minden képzés-kapcsolatos dolognak a Tanítom lénye(i)met használjuk).
Legyetek kedvesek ezeket az adatokat megadni:
- Vizsgázó neve:
- Fajtája:
- Gazdája:
Nem kérek sokat, így remélem ez kivitelezhető lesz. Ezután az aktuális vizsgáztató kiírja az időpontot (kb. 5-7 nap), amikor az elméleti vizsgát kell letennie lényednek. Addig viszont nem ajánlatos lopni a napot, újfent a Tanítom lénye(i)met -ben a növendék naponta gyakorolhatja a megtanultakat, ezzel is elmélyítve tudását. Ezt elég csak pár szóban is leírni.
Ha az elméleti rész sikerült, a vizsgáztató megbeszélés alapján kiírja a gyakorlati vizsga időpontját, amikor már Szerepen kell majd az ifjúságnak megmutatni, milyen sokat tanultak és hogyan képesek ezen tudásaikat éles helyzetben is felhasználni! A szituációk nincsenek előre közölve.
A Gyakorlati vizsga előtt mindenki döntse el, milyen irányban szeretne a jövőben továbbmenni (Harcos, Bölcselő, Gyógyító...). Az erre vonatkozó ismeretek és segítségek bizalmasan a vizsgán kerülnek megosztásra.
Amennyiben sokan képzik magukat, lehetséges a közös vizsgázás is, de az egymás elleni próbatétel kizárt!!! A vizsga végén kikérhető a kiértékelő papír.
Külön kérés alapján lehetséges a próbavizsga is (gyakorlás képpen, túlságosan izgulós fiataloknak stresszoldásnak, vagy csak úgy :) ). Ennek a kérése is mehet ugyanoda, mint eddig minden a Képzéssel kapcsolatban.
A vizsga értelemszerűen csak sikeres, vagy sikertelen lehet, nem nevezünk meg különböző szinteket. Sikertelen vizsga esetén (attól függetlenül, hogy elméleti vagy gyakorlati volt a vizsga) egy hét pihenő idő jár az ifjúságnak (vagy épp a vizsgáztatónak?..). |